PODKOWIAŃSKI MAGAZYN KULTURALNY, nr 74

Noty o autorach

Wojciech Dudzik — teatrolog i kulturoznawca. Pracuje w Instytucie Kultury Polskiej UW. Mieszka w Brwinowie.

Maria Kaniewska — jest redaktorem w Państwowym Instytucie Wydawniczym, współpracuje również z wydawanymi przez TOnZ „Spotkaniami z Zabytkami”, wydawnictwem „Rytm” oraz redakcją miesięcznika „Kocie Sprawy”, dla którego prowadzi cykl „Zwierzaki Zaczarowanego Ogrodu”.

Karolina Kolinek-Siechowicz — absolwentka muzykologii i filozofii w ramach Kolegium MISH UW, doktorantka Wydziału „Artes Liberales” UW oraz Akademii „Artes Liberales”, redaktorka „Ruchu Muzycznego”. Dwukrotna stypendystka MNiSW, laureatka nagrody za najlepszy tekst o muzyce w roku 2014 w Konkursie Polskich Krytyków Muzycznych „Kropka”.

Magdalena Korzec — ur. 1989 w Warszawie. Absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz warszawskiej ASP oraz podyplomowych studiów w Instytucie Badań Przestrzeni Publicznej „MIASTA I METROPOLIE — jak działać w przestrzeni publicznej”. W latach 2010–2014 działała w Stowarzyszeniu na Rzecz Poprawy Środowiska Mieszkalnego ODBLOKUJ. Podróżuje, fotografuje, pisze. Mieszka w Warszawie.

Paulina Matuszewska — ur. 1989 w Warszawie. Studiowała polonistykę i kulturoznawstwo na UW, publikowała wiersze w „Pograniczach” i „Wakacie”. Laureatka konkursów poetyckich (m.in. V OKP Refleks i VIII OKP im. Feliksa Ratajczaka). Mieszka w Podkowie Leśnej.

Piotr Mitzner — teatrolog, poeta, eseista, redaktor; profesor nauk humanistycznych. W latach 1993–1999 dyrektor ośrodka kultury Koło Podkowy. Od 1999 wykłada na UKSW. Laureat Nagrody Literackiej Fundacji Kultury w roku 2000 (za tom Myszoser). Zbiór jego wierszy Kropka został nominowany w roku 2012 do Nagrody Literackiej Nike. Członek Zarządu Polskiego PEN Clubu.

Piotr Morawski — kulturoznawca, pracuje w redakcji miesięcznika „Dialog” oraz w Instytucie Kultury Polskiej UW; współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego.

Anna Piotrowska — ur. 1935 w Warszawie, plastyk, architekt wnętrz, członek Okręgu Warszawskiego ZPAP. Autorka tekstów z dziedziny sztuk plastycznych i architektury, współautorka (z Andrzejem Osęką) książki Styl „expo” (1970).
PODKOWIAŃSKI MAGAZYN KULTURALNY  —> spis treści numeru