PODKOWIAŃSKI MAGAZYN KULTURALNY, nr 35-36

NOTY O AUTORACHJurij Andruchowycz - urodził się w roku 1960 w Stanisławowie. Jest autorem trzech zbiorów poezji i trzech powieści. W Polsce ukazał się niedawno zbiór jego esejów "Ostatnie terytorium" (wyd. Czarne).

Łukasz Atkonis - ur. w 1975 r. Ukończył Wydział Prawa UW. Mieszka w Podkowie.

Łukasz Hardt - student Wydziału Nauk Ekonomicznych UW, poprzednio student Uniwersytetu Jezuickiego w Namur, Belgia. Mieszka w Grodzisku Mazowieckim.

Paweł Kądziela - ur. w 1958 r. Historyk literatury, redaktor "Biblioteki Więzi".

Sławomir Łodziński - ur. w 1958 r. Adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Elwira Milewska-Zonn - zm. w roku 2002, tłumaczka, redaktor czasopisma "Karta" w okresie podziemnym. Tłumaczone przez nią pieśni pochodzą z repertuaru Oleny Leonenko, która śpiewała je w Podkowie w latach 90.

Bohdan Pociej - ur. w 1933 r. w Warszawie. Muzykolog, krytyk, pisarz i eseista. Od 1995 roku na łamach PMK publikował m.in. leksykon muzyczny - Muzyka w sferze myśli oraz eseje Sylwetki geniuszy. Mieszka w Podkowie Leśnej.

Renata Rusnak - ur. w 1974 roku. Studiowała filologię ukraińską w Krakowie, doktorantka Katedry Europeistyki UJ, stypendystka Instytutu Slawistyki PAN, tłumaczka literatury ukraińskiej (m.in. I. Kołyniec, T. Prochaśko, M. Jackiw, W. Dibrowa, F. Andrusiak)

Bohdan Skaradziński - urodzony w 1931 roku w Twierdzy Osowiec. Dr nauk ekonomicznych, publicysta, pisarz i działacz społeczny. Wieloletni redaktor miesięcznika "Więź". Stale współpracuje z PMK od pierwszego numeru pisma. Mieszka w Podkowie Leśnej.

Stanisław Werner - ur. w 1914 roku w Brwinowie. Autor audycji radiowych i książek popularno-naukowych z zakresu fizyki, a także Zagadek biblijnych. Wieloletni wice prezes Towarzystwa Przyjaciół Brwinowa. Honorowy obywatel Brwinowa.
 <– Spis treści numeru