PODKOWIAŃSKI MAGAZYN KULTURALNY, nr 31-32

Autorzy numeru 31/32Marek Cabanowski – Przewodniczący Rady Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim.

Krystyna Pociejowa z d. Jackowska – aktorka, tłumacz. Mieszka w Podkowie Leśnej.

Bohdan Pociej – ur. w 1933 r. W Warszawie. Muzykolog, krytyk, pisarz i eseista. Od 1995 roku na  łamach PMK publikował m.in. leksykon muzyczny – eseje Muzyka w sferze myśli oraz Sylwetki geniuszy. Mieszka w Podkowie Leśnej.

Larysa Zajączkowska Mitznerowa  ur. w 1918 r. w Kijowie, zm. w 1987 r. w Warszawie. Powieściopisarka. Autorka powieści i sztuk telewizyjnych dla dzieci oraz sensacyjnych wydawanych pod pseudonimem Barbara Gordon.

Sławomir Łodziński – ur.  W 1958 r. Adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Jerzy Lach – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Podkowie Leśnej. Reżyser, aktor.

Barbara Walicka – ur. W 1943 r W Podkowie Leśnej. Redaktor, tłumacz.  W latach 1993 – 1998 redaktor PMK.

Bohdan Skaradzinski – ur. W 1931 r. w Twierdzy Osowiec. Dr. nauk ekonomicznych, publicysta, pisarz i działacz społeczny. Wieloletni redaktor miesięcznika “Więź”. Stale współpracuje z PMK, od pierwszego numeru pisma.

Jarosław Iwaszkiewicz – ur. w. 1884 r. zm. w 1980 r. Poeta, prozaik.

Krzysztof Meisner – ur. W 1928 r. w Warszawie. Inżynier mechanik, artysta plastyk, dr. nauk humanistycznych, profesor zwyczajny Politechniki Koszalińskiej.

Monika Rosińska – ur. W 1975 r. Ukończyła studia na ASP w Warszawie.

Teresa Mirga – Urodziła się i mieszka w osiedlu cygańskim w Czarnej Górze. Poetka, gitarzystka i pieśniarka. Prowadzi zespół muzyczny Kałe Bała (Czarne Włosy).

Bożenna Biskupska – urodziła się w Warszawie w 1952 roku. Studiowała malarstwo w PWSSP w Poznaniu i na ASP w Warszawie, dyplom z wyróżnieniem otrzymując w pracowni Tadeusza Dominika. Uprawia malarstwo i rzeźbę. Jest autorka około trzydziestu wystaw indywidualnych, uczestniczy w znaczących wystawach międzynarodowych otrzymując na nich nagrody (np. I nagroda na V Międzynarodowym Biennale Miniatury Tkackiej, Savaria Museum, Węgry)
 <– Spis treści numeru