Katarzyna Boruń-Jagodzińska – poetka, autorka siedmiu wydanych i kilku jeszcze niewydanych zbiorów wierszy, publicystka, redaktorka, ilustratorka, tłumaczka, animatorka wydarzeń kulturalnych. Debiutowała w miesięczniku „Nowy Wyraz” (nr 12/1974). Była słuchaczką Zaocznego Studium Scenariuszowego przy Szkole Filmowej w Łodzi. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i PEN-Clubu oraz Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Członkini Zarządu Fundacji Domu Literatury i Domów Pracy Twórczej. Autorka przekładów z języka czeskiego i słowackiego. Jako publicystka zajmuje się głównie historią opozycji (1968–1989) oraz kultury niezależnej w Polsce i Czechosłowacji. Nieregularnie współpracuje z Domem Spotkań z Historią i Ośrodkiem KARTA. Organizatorka wystaw i działań twórczych. Prowadziła klub artystyczny „Galerię Nigdy-Nigdy”. Pracowała m.in. w miesięczniku „Powściągliwość i Praca” jako redaktor działu poezji oraz w dziale marketingu KAI. W latach 1987–1989 mieszkała w Podkowie Leśnej, a następnie przez 6 lat w Pradze czeskiej. Wspólnie z ojcem, Krzysztofem Boruniem napisała książkę popularnonaukową Ossowiecki – zagadki jasnowidzenia. Członkini nieformalnej grupy „Trio poetyckie”. Tworzy małe formy filmowe „wierszoklipy”.
Krystyna Golińska-Engelmayer – architekt. Mieszka w Podkowie Leśnej.
Maria Koziebrodzka – absolwentka Politechniki Wrocławskiej z 1978 roku, później asystentka w Instytucie Matematyki. W następnych latach nauczycielka w szkołach średnich we Wrocławiu i okolicach. Współzałożycielka jednej z pierwszych w Polsce szkół niepublicznych. Od roku 2000 uczy matematyki w Sidwell Friends School w Waszyngtonie.
Marta Kremer – w 1966 roku otrzymała dyplom na Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Odtąd aż do chwili obecnej zajmuje się pracą twórczą. Brała udział w wielu prestiżowych wystawach, promujących polską sztukę na całym świecie, oraz w wystawach międzynarodowych i biennale w Europie i Ameryce, otrzymując liczne nagrody, w tym Award of Excellence w Charleston, West Virginia (USA). Miała 23 wystawy indywidualne w Polsce, Europie i USA. Jej prace znajdują się w 8 polskich muzeach oraz w wiedeńskiej Albertinie, a także w licznych kolekcjach prywatnych na całym świecie. Otrzymała około 20 nagród, wyróżnień i stypendiów artystycznych w Polsce, Niemczech i USA, między innymi II Nagrodę na Ogólnopolskiej Wystawie Ilustracji w Technikach Szlachetnych w warszawskiej Zachęcie w 1967 roku.
Piotr Mitzner – teatrolog, poeta, pisarz, tłumacz. W latach 1993–1999 dyrektor ośrodka kultury Koło Podkowy. Od 1999 wykłada na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Laureat Nagrody Literackiej Fundacji Kultury w roku 2000 (za tom Myszoser). Zbiór jego wierszy Kropka został nominowany w roku 2012 do Nagrody Literackiej Nike.
Krzysztof Sąsiadek – ur. w roku 1948 we Wrocławiu. Architekt. Od trzydziestu paru lat mieszka w USA. Współpracuje z Biblioteką Polską w Waszyngtonie.
Kalina Sobczyńska – ur. w roku 1958. Absolwentka Wydziału Polonistyki UW, nauczycielka polskiego w Piastowie.
Katarzyna Stachowicz-Gacek – pisarka i autorka scenariuszy. Mieszka w Kaniach.
Jacek Waltoś – malarz, rzeźbiarz, grafik i rysownik. Profesor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
Henryk Waniek – ur. w roku 1942 w Oświęcimiu. Malarz i pisarz. Zajmuje się również grafiką książkową i krytyką artystyczną. Autor m. in. książek eseistycznych: Hermes w Górach Śląskich (1994), Opis podróży mistycznej z Oświęcimia do Zgorzelca (1996), Pitagoras na trawie (1997), uhonorowanych Nagrodą im. Andrzeja Kijowskiego. Laureat Nagrody Fundacji Kultury za powieść Finis Silesiae (2003), która rok później została nominowana do nagrody Nike.